Mordgåta på dömle

 • mordgåta på dömle


  1. Dömle herrgård foton

  Välkommen till en av landets mest unika herrgårdar för bröllop. Vi garanterar en helt oförglömlig upplevelse av högsta klass. På Dömle Herrgård finns möjlighet till vigsel ute i vår herrgårdspark, nere vid sjön eller inne i vår kyrka. Läs mer om bröllop!.

  Dömle herrgård konferens

  Forshaga. Koordinater. 59°35′54″N 13°25′23″Ö / . °N °Ö. / ; Dömle herrgård, morgongåva från Fram till år Dömle stiftsgård, därefter privatägd. Den ligger i Nedre Ulleruds socken i Forshaga kommun, utanför Deje vid sjön Smårissjön.

 • Dömle restaurang


 • Dömle herrgård middag

  Hösten är här, mörket närmar sig och herrgården står öppen för en kuslig helg med en mordgåta. Kvällen bjuder på middag, vi anordnar mordgåta med karaktärer, spänning och mysterium.


  Dagspa dömle

   Comedy Art Theatre Sweden is looking for Skådespelare in play age years for mordgåta Dömle herrgård in Karlstad (Sweden).

  Dömle herrgård rum

  Incheckning / Utcheckning lördagar och söndagar. Tips! Dryck, olika barsnacks finns till försäljning i Slottets bar, som öppnar kl 17 på fredagar och kl 16 på lördagar. – Trerätters middag och underhållning av en interaktiv mordpjäs. Intag plats i lokalen och mordgåtan börjar då cirka kl
 • Nyår dömle


 • Nyår dömle

 • VÅRA MYCKET POPULÄRA MORDGÅTOR "ONDA MAKTER " SPELAS HOS OSS UNDER HÖSTEN, PREMIÄR 7 OKTOBER. En ruskigt kväll år hittas ett skrin. Vad.
 • Avstånd karlstad dömle herrgård

  Dags att arrangera höstens företagsfest? Med våra smarta event- och företagspaket arrangerar ni enkelt en mordgåta på egen hand. Duka upp.

  Dömle restaurang

  Död i dunkla salar - Mordgåta på Lofstad Slott Löfstad slott, Lövstad Slott, 97 Norrköping, Sverige, Norrköping, Sweden Sep 15 SEK