Villshärads vägförening

Välkommen till Villshärads vägförenings

De vägar som berörs av höstens arbete är: Sandkroksvägen. Hallonvägen. Hagelvägen. Björkstigen. Smultronvägen. Raketvägen. Mindre del av Kronoskogsvägen. Under fliken Nyheter finner ni mer information om vad som är på gång och om höstens arbeten.


 • Kontaktuppgifter. Besöksadress: VILSHÄRADSVÄGEN 26


 • Villshärads Vägförening, Villshärad, Hallands Län, Sweden.

  2 talking about this. Vilshärads Vägförening är en vägsamfällighet som administrerar underhållet av de gemensamma v.

   VILLSHÄRADS VÄGFÖRENING – :

  Villshärads vägförening är en vägsamfällighet som administrerar underhållet av de gemensamma vägarna och gatorna i Villshärad. Samfälligheten består av sammanlagt fastigheter och det totala andelstalet är (). Vägföreningens arbete leds av en styrelse som består av en ordförande och fyra ledamöter.

  Kontaktuppgifter. Besöksadress: VILSHÄRADSVÄGEN 26

 • Underhålls- och förnyelseplan för Vilshärads vägförening; Nya reflexstolpar på samtliga farthinder; Slyröjning; Chikanerna längs Vilshäradsvägen och Vikenvägen; Ansökan om årligt driftbidrag; Linjemålning av farthinder på Skälviksvägen; Vägföreningen söker statligt bidrag; Kallelse till extrastämma; Nyhetsbrev våren


 • VILLSHÄRADS VÄGFÖRENING saknar firmatecknare.

  § 1 Firma Föreningens firma är Villshärads Vägförening. § 2 Samfälligheter Föreningen förvaltar Halmstad Villshärad ga:3 enligt lantmäteriförrättning (Anläggningsbeslut, Ärende N ). § 3 Grunderna för förvaltningen Samfälligheten skall förvaltas i enlighet med vad som vid bildandet bestämts om dess ändamål. §4 Medlem.

  För publik företagsinformation om

  VILLSHÄRADS VÄGFÖRENING – : På hittar du kontakt-och företagsinformation, nyckeltal, lön till VD & styrelse m.m.

  Villshärads Vägförening - Hitta nyheter,

   Villshärads Havsbads vägförening bildades i augusti Föreningen grundar sig på en lantmäteriförrättning , men på grund av diverse överklaganden kom inte vägföreningen till stånd förrän fem år senare. Sedan har kommunen ansvaret för den grundläggande väghållningen, dvs lagningar och snöröjning.

  Karta och andra adresser. Vilshäradsvägen

  Publicerad lördag 13 maj, NYHETER Varje år skadas människor i onödan för att sikten skyms. Säker trafik på Vilshärads vägar kräver fri sikt i korsningar. Några enkla åtgärder kan rädda liv.

 • villshärads vägförening